Szczepimy, mimo trudności …

Nowy telefon do rejestracji szczepień w Przychodni w Dukli:
725 000 105
w godzinach 7.00 – 16.00 w dni powszednie.

20.03.2021 –  W związku z 3. falą pandemii przyśpieszono zapisy do szczepienia przeciw Covid-19, według następującego harmonogramu: rocznik 1956 i starsze – od 22 marca, rocznik 1961 i starsze – od 23 marca. Wszyscy wymienieni pacjenci  – decyzją MZ – mogą być szczepieni wyłącznie szczepionką AstraZeneca.

Prosimy o zgłaszanie się dokładnie na wskazaną godzinę. Przed szczepieniem należy wypełnić Oświadczenie oraz Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowegoNa pytania zawarte w Kwestionariuszu należy odpowiedzieć w dniu szczepienia.  Warto zapoznać się też ze wskazówkami
opracowanymi przez lekarzy PZ dla pacjentów przed szczepieniem na Covid-19. Dodatkowe informacje nt. szczepień także na fanpage`u Porozumienia Zielonogórskiego
Osoby zaszczepione drugą dawką  – na życzenie – mogą otrzymać zaświadczenie o odbytym szczepieniu w postaci kodu QR, przydatne np. przy wyjeździe za granicę, podróży samolotem, pobycie w sanatorium itp. 

27.02.2021 – W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy potwierdzenie dostarczenia kolejnych partii szczepionek na pierwszą i drugą dawkę. Część z Państwa w najbliższych dniach otrzyma informacje o nowych lub zaktualizowanych terminach szczepień.

23.02.2021 – Otrzymaliśmy dzisiaj szczepionki, które wystarczą na zaszczepienie drugich  dawek  – z zeszłego oraz bieżącego tygodnia. Z tego powodu szczepienia 1. dawką planowane na ten tydzień musimy przełożyć na kolejny. Nie wyznaczamy dokładnych terminów, dopóki nie otrzymamy z ARM potwierdzenia kiedy szczepionka zostanie dostarczona (to wiemy z reguły dzień przed jej dostarczeniem).SMSY przypominające, które Państwo otrzymujecie wysyłane są przez automat, który niestety „nie wie” jak wyglądają dostawy szczepionek i przez to wprowadza w błąd.

19.02.2021 – Wg informacji jakie udało się nam otrzymać z ARM, szczepionki na II dawkę planowane na 18.02 (a miały być zarezerwowane) otrzymamy w dniu 23.02. (analogicznie na I dawkę planowane na 22.02). W zależności od godziny o której je otrzymamy rozpoczniemy szczepienia 23-go lub 24-go lutego. Będziemy na bieżąco Państwa  telefonicznie zawiadamiać.

15.02.2021 – W związku z kolejną zapowiedzią opóźnienienia w przekazaniu szczepionek z ARM będziemy zmuszeni do przestawienia terminu szczepienia pacjentów zaplanowanych na wtorek 16 lutego na dni kolejne – będziemy do Państwa w tej sprawie dzwonić. Mamy nadzieję, że szczepienia zaplanowane w środę 17 lutego odbędą się już w terminie. Szczepionki otrzymamy dopiero w środę (nie znamy godziny) zamiast w poniedziałek. W zeszłym tygodniu szczepionki dostaliśmy dosłownie na godzinę przed wtorkowymi szczepieniami. Prosimy Państwa o wyrozumiałość; nam także te opóźnienia mocno dezorganizują pracę.

15.01.2021 – W piątek 22 stycznia rozpoczynamy rejestrację pacjentów z roczników 1951 i starszych (70+) do szczepień przeciwko Covid-19. Szczepienia w naszych przychodniach rozpoczniemy w dniu 26.01.2021 (25-go mają dojechać szczepionki). W pierwszych tygodniach będziemy we wszystkich naszych przychodniach (Dukla, Iwla, Jaśliska, Równe) szczepić po 30 pacjentów – ponieważ tyle będziemy dostawać dawek szczepionki – o ile coś się nie zmieni, gdyż w ostatnich kilku dniach codziennie zmieniają się pewne zasady, np. kolejność grup kwalifikowanych do szczepień.

Rejestrować się można dzwoniąc do przychodni w godzinach pracy, poprzez infolinię 989 lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta. Decyduje kolejność zgłoszeń. Na drugą dawkę będziemy wyznaczać termin przy szczepieniu pierwszą dawką. Nie ma obowiązku szczepienia się w ośrodku do którego jesteśmy zdeklarowani.